Beşiktaş’ın Penaltılarla İmtihanı!

Futbolun en güzel anlarından biri olan penaltı atışı ile Beşiktaş arasındaki ilişki adeta Leyla İle Mecnun’un, Kerem İle Aslı’nın hikâlerine dönmüş durumda.

Oynadığımız bazı maçlardan sonra “Acaba serap mı gördüm?” diye düşünüyorum. Penaltı serabı! Öyle bir penaltı pozisyonu gerçekten var mıydı yoksa beynimin oynadığı küçük bir oyun muydu o yaşanan an? Rakibin eline çarpan top sonrası oyun gerçekten durmadı mı? VAR’a gidilmedi mi? Ya o tekme atılmadı mı? Gerçek olsa mutlaka verirlerdi ama değil mi? Yani o kadar da uzun boylu değil?!

Başrolünde ‘nun da oynadığı 2010 yapımı filmini çok sevmiştim. Lan acaba bilinçaltımı ele mi geçirdiler? Getirin oradan küçük bir topaç çevirelim bakalım bütün bunlar bir rüya mı yoksa gerçek mi? Nasıl olur da bir maçta 3-5 penaltı pozisyonu yaşanır ama çalınmayı geçtim, VAR’a bile gidilmez?!

Buradan yetkililere sesleniyorum: Lütfen, biz Beşiktaş taraftarını da penaltılarla buluşturun. Lehimize olmasına gerek yok, aleyhimize de çalabilirsiniz bak, sorun değil. Futbolun en güzel anlarından biri olan penaltı atışı Beşiktaş’ın maçlarında da uygulansın! Ne dersiniz sayın yetkili amcalar? Çok da güzel olmaz mı?

Şimdi size bazı dillerde “penaltı” nasıl söylenir göstereyim:

  • Penaltı (Bizim de kullandığımız dil olan Türkçe)
  • Penalty (Tüm dünyanın kullandığı dil olan İngilizce)
  • Elfmeter (Bizi kıskanan Almanların dili)

Her şeye rağmen iyimser düşünüyorum, sezonun sonuna doğru olsa da çalınacak elbet lehimize bir penaltı. Mayıs gelmiş, hava mis gibi. Ağaçlı yoldan, Dolmabahçe’den geçmiş, stada girmişiz. Bastırdıkça bastıyoruz. Ama o da ne?! Rakip savunma oyuncusu kalenin önünde futboldan vazgeçerek voleybol oynamaya karar veriyor! Düüdüüüüütt! Aman Allah’ım hakem düdüğünü öttürdü ve penaltı! VAR’ı bile beklemedi üstelik! Tribünde hepimiz duygulanıyoruz, sevinçten gözyaşı dökenlerimiz var. Penaltı kullanılırken anı ölümsüzleştirmek için selfie yapanlar var. Gelecek nesillere aktarmak, penaltı nedir göstermek için…

Gün gelecek, bize de çalınacak bu güzel kural, bu güzel penaltı. Nam-ı diğer “ceza sahası içindeki dokuz kusurlu hareket”in değerli meyvesi…

İyi geceler penaltı, her nerede atıyor ve atılıyorsan…

Buna da bakabilirsiniz

Kardelen – Bir Beşiktaş Hikayesi

Boğaz azgın bir nehir gibi akıyordu Marmara’ya doğru. İstanbul’un üzerine çöken manevi ağırlığı kaldıracak bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir