Şenol Güneş Sistemi Tam Yol İlerleyecek!

3 maç izleyen hoca, 5 maça giden tribüncü, Şairler’de 2 bira ısmarlayan ağabey olmuş da ahkam kesmeye başlamış.

Holigan olmak için yapılması gerekenler:

  • Vodafone Park’a gitmek ✓
  • Statta selfie çekmek ✓
  • Sosyal medyadan hocaya sallamak ✓
  • Sosyal medyadan takımı kötülemek ✓

Arkadaşlar biraz sakin! Şenol Güneş ile bu 3. sezonumuz ve 3 sezonda da birbirinden farklı taktikler ile sezona başladık. İlk senesinde şampiyon olan Şenol Güneş, ikinci senesinde ilk şampiyonluğun mirasını yemedi ve yine şampiyon oldu. Bu sene de ilk iki şampiyonluğun mirasını yemeyecek ve sene sonunda yine bizi şampiyonluğa ulaştıracak. Bu yüzden de sezona diğer sezonlarda olduğu gibi değişik bir kurgu ile başladı.

Şenol Güneş, her sezon değişik bir Beşiktaş yaratmaya çalışıyor. Eğer her sezon aynı oyunu oynatırsa rakiplerimiz bizi daha kolay analiz eder, buna göre de bize karşı daha kolay tedbir alırlar. Rakiplerin düştüğü hataya siz de düşüyorusunuz. Henüz 4 resmi maça çıkmış Beşiktaş’ı sistemsiz oynuyor diye eleştiriyor, geçtiğimiz 2 sezon ile kıyaslıyorsunuz. Hem hâli hazırda Şenol Güneş de 5. haftayı işaret etmedi mi? Bu 5 haftayı en az kayıpla geçersek, 6. haftayla beraber kartal gibi kanatlarımızı göklere açmaz mıyız?

Şenol Güneş bir teknik direktör değil, öğretmendir. Şenol Güneş, yönettiği takımı şampiyon yapan oyuncuları neşter atar gibi kadrodan kesseydi, o oyuncuların yaşayacağı moral bozukluğu bizim 5 haftada kaybedeceğimiz puanlardan çok daha fazla zarar verecekti.

Önümüzde Mario Gomez ve Vincent Aboubakar örnekleri var. Bu iki sene, bu iki oyuncu bizim referansımız olmalı.

İlk şampiyonluğumuzu aldığımız sene, 2015-2016’da, lige adeta fırtına gibi giren Cenk Tosun nasıl zamanı geldiğinde yerini yavaş yavaş Mario Gomez’i sahneye çıkarttıysa, 2. sezonda, 2016-2017’de de sene başında kimsenin beğenmediği Vincent Aboubakar’ı küllerinden yeniden yarattı.

İki sezonun ardından, bu sezonun şampiyonluğunda da Álvaro Negredo’yu yeniden futbol dünyasına kazandıracak ve Negredo da Gomez gibi İspanya Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda boy gösterecek.

Bu sezonki diğer iki transferimiz Gary Medel ve Jeremain Lens de, Álvaro gibi tam olarak hazır değiller ve bu ara bu oyuncular için büyük fırsat. Zamanları geldiğinde Şenol Güneş kendilerine kadroda yer verecek ve 3. sezonda 3. şampiyonluğumuz ile Şenol Güneş sistemi tam yol ilerleyecek!

Sadece biraz sakinlik, biraz sabır.

Buna da bakabilirsiniz

Kardelen – Bir Beşiktaş Hikayesi

Boğaz azgın bir nehir gibi akıyordu Marmara’ya doğru. İstanbul’un üzerine çöken manevi ağırlığı kaldıracak bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir