Zafer Yine Bizim Olacak!

Dün akşam hem Beşiktaş futbol tarihinde, hem de Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştirdi Beşiktaş. Birçoklarını da gerçekleştirmek üzere. Çok çile çektik, çok bekledik bugünleri. Adım adım yürüdük, her solukta adını andık.

Bundan önce Şampiyonlar Ligi’ne 10 kere katıldık. En iyi sezonumuzda (2003-2004) grubumuzda 7 puan toplayabilmiştik. Bu sezon ise 3 maç kala 9 puanla kendi rekoroumuzu kırdık.

Daha önce 10 defa katıldığımız Şampiyonlar Ligi gruplarından hiç çıkamadık. 3. maçlar sonunda en yakın rakibimize 5 puan fark attık ve kalan 3 maçta 1 puan aldığımız takdirde gruptan çıkıyoruz.

Şampiyonlar Ligi tarihinde hiçbir Türk takımı, grup maçlarına 2’de 2 yaparak başlayamamıştı. Vodafone Park’taki Liepzig maçıyla bu rekoru kırmıştık. Deplasmanda Monaco’yu da yenerek rekoru 3 maça çıkardık.

Daha önce Şampiyonlar Ligi’ne katılan hiçbir Türk takımı, deplasmanlarda 2 galibiyet alamamıştı. Deplasmanda 1 maçımız daha olmasına rağmen hâli hazırda şu an 2 galibiyet almış durumdayız.

Şampiyonlar Ligi tarihinde, gruplarda Türk takımları en fazla 11 puan (2007-2008 Fenerbahçe) toplamıştı. 3 maçta 9 puan toplayan Beşiktaşımız, kalan 3 maçtan 3 puan daha çıkardığı takdirde Şampiyonlar Ligi tarihinde en fazla puan toplayan Türk takımı olacak. Kalan 3 maçımızın 2’sinin de Vodafone Park’ta olduğunu hatırlatalım.

Şampiyonlar Ligi grup tarihinde hiçbir Türk takımı da grubunu lider tamamlayamadı. 3. maçlar sonunda en yakın rakibimize 5 puan fark attığımız grupta, bu şekilde tamamlayabilirsek, Şampiyonlar Ligi’nde grubunu lider bitiren ilk Türk takımı da Beşiktaş olacak.

Şampiyonlar Ligi’nde bir Türk takımının gruplarda en fazla gol 10 gol (2001-2002 Galatasaray) atabilmişti. 3 maçta 7 gol atan Beşiktaşımız, kalan 3 maçında 4 gol daha atabilirse, bu rekoru da kıracak, Şampiyonlar Ligi gruplarında en fazla gol atan Türk takımı olacak.

2 kötü sonuçla bu takımdan umudunu kesecek olan varsa, kessin. Devrimizin bittiğini söyleyenler konuşsun.

2012’den beri düştüğümüz “siyah” dönemde, “beyaz”a öyle hasret kalmışız ki, artık bırakmaya hiç niyetimiz yok. Eskisinden çok daha sıkı sarılacağız Beşiktaş’a.

La vittoria sara nostra!
Zafer yine bizim olacak!

Her zaman
Her yerde!

Buna da bakabilirsiniz

Anıtkabir, Bir Yapının Hikayesi

Bilindiği üzere Atatürk’ün ölümünün ardından naaşı geçici olarak Ankara Etnografya Müzesi’nde bir mezar yerine defnedilmişti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir