Google’dan Mobil Aramalarında Önizleme Özelliği

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan Google, mobil cihazlar üzerinden yapılan aramalarda artık önizleme görseli kullanmaya başladı. Aralık 2014’de de denenmeye alınan, ancak daha sonra durdurulan bu özellik bir süredir .com uzantılı sitede test edildikten sonra artık .com.tr üzerinden yapılan aramalarda da aktif edildi.

Arama servislerini her geçen gün daha da geliştiren Google, şimdi de mobil aramalarında sonuçların yanında ufak önizleme resimleri kullanmaya başladı. Daha önce yurt dışı sitelerinde test aşamasında olduğunu bildiğimiz özellik şimdi Google Türkiye üzerinden yapılan aramalarda da kullanılıyor.

Geçtiğimiz gün Google+ üzerinden yapılan resmi duyuruyla tüm kullanıcılar için açılan özellikle aramalar önizleme resimleriyle daha zenginleştirilmiş ve etkili oluyor.

Google thumbnail search
Google aramalarda önizleme resimleri

Google+ üzerinden yapılan açıklamada “You look like you could use a hedgehog in a teacup. New, more visual mobile search results at your service.” denildi. Açıklamayı Türkçeye çevirirsek “Bir bardak suda bir kirpi var gibi görünüyor. Hizmetinizde Yeni, daha görsel mobil arama sonuçları.” deniyor.

besiktas-google-arama-1

besiktas-google-arama-2

edirne-google-arama

Yukarıda örneklerini gördüğünüz gibi Beşiktaş ve Edirne kelimelerini arattığınızda, arama sonuçlarının hemen yanında, sağ tarafında o arama için ilgili önizleme resmini de görüyorsunuz. Bu sayede daha etkili aramalar yapabilir ve aradığınız şeye daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Bu arada bu özelliğin şimdilik sadece mobil cihazlar üzerinden yapılan arama sonuçlarını kapsadığını belirtmekte fayda var.

Buna da bakabilirsiniz

Beşiktaş’ın Penaltılarla İmtihanı!

Futbolun en güzel anlarından biri olan penaltı atışı ile Beşiktaş arasındaki ilişki adeta Leyla İle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir